środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Odblaski i kamizelki powędrują na Ukrainę

Odblaski i kamizelki powędrują na Ukrainę

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Gorzowie współorganizują zbiórkę rzeczy, które zostaną przewiezione na Ukrainę. Chodzi przede wszystkim o kamizelki odblaskowe i inne elementy, które pozwolą być widocznym na drodze. W zbiórkę włączyli się też gorzowscy policjanci.

Funkcjonariusze przekazali już kilkaset odblasków, które wkrótce trafią do ukraińskich dzieci. To niezwykle ważne, ponieważ z uwagi na trwającą tam wojnę w wielu miejscach nie działa elektryczność, ulice są nieoświetlone, a to stwarza poważne zagrożenie.

– Funkcjonariusze z gorzowskiej komendy miejskiej odebrali prośbę o wsparcie działań jednej ze szkół. Nie trzeba było specjalnie przekonywać policjantów ruchu drogowego do pomocy w zbiórce. Funkcjonariusze w białych czapkach doskonale wiedzą, jak brak elementów odblaskowych na nieoświetlonych drogach, wpływa na bezpieczeństwo osób pieszych czy rowerzystów. O takich zagrożeniach policjanci rozmawiają podczas spotkań z dziećmi – przyznaje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Elementy odblaskowe już wkrótce zostaną zawiezione na Ukrainę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
3 °
96 %
6.2kmh
100 %
śr.
3 °
czw.
5 °
pt.
6 °
sob.
3 °
niedz.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE