niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicjanci kontrolowali autobusy w Bobrowicach i Krośnie Odrzańskim

Policjanci kontrolowali autobusy w Bobrowicach i Krośnie Odrzańskim

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy otrzymują wiele zgłoszeń z prośbą o sprawdzenie stanu technicznego autokaru oraz kierowcy. Ostatnie takie kontrole przeprowadzili w Krośnie Odrzańskim i Bobrowicach.

Ostatnia kontrola, odbyła się w we wtorek (20 grudnia) w Bobrowicach oraz w Krośnie Odrzańskim, w trakcie której policjanci sprawdzali czy kierowca posiada prawo jazdy i odpowiednie kwalifikacje umożliwiające przewóz osób, czy jest on trzeźwy, a także czy pojazd którym kieruje nie ma żadnych defektów i jest wyposażony zgodnie z przepisami. Przyprowadzona kontrola przebiegłą pomyślnie. Policjanci nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości czy też uchybień i uczniowie mogli bezpiecznie wyruszyć w drogę i cieszyć się z zaplanowanych przedsięwzięć.

Policjanci przypominają, że kontrolę autokaru przed wyjazdem może zgłosić każdy. Jeśli wiemy, że organizator nie zaplanował jej wcześniej, a mamy wątpliwości co do kierowcy, który ma wieźć dzieci, bądź co do samego autobusu, którym przyjechał, zadzwońmy. Wprawdzie takie nagłe zgłoszenie opóźni wyjazd, ale rozwieje wątpliwości i pozwoli uniknąć tragedii. Lepiej mieć pewność, że dzieci wyruszyły w podróż sprawnym autokarem i z odpowiedzialną osobą.

Zgłoszenia przyjmowane są:

  • pod numerem telefonu  47 794 52 47 , 47 794 52 45 lub 47 794 52 11
  • dla miasta i gminy Gubin pod numerem telefonu  47 794 54 11

Polecamy również stronę Bezpieczny Autobus . Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu lub autokaru, żeby otrzymać raport z informacją czy pojazd którym będą jechać Państwa dzieci, ma ważne badania techniczne, aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
24.8 ° C
24.8 °
23.8 °
39 %
1.6kmh
83 %
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
18 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE