piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Projekt gotowy! Jak będzie wyglądał nowy dirt park w Gorzowie?

Projekt gotowy! Jak będzie wyglądał nowy dirt park w Gorzowie?

Przygotowana jest już dokumentacja projektowa Dirt Parku, czyli specjalnego toru dla miłośników jazdy rowerowej i rowerowych trików. Na początku przyszłego roku ogłoszony ma zostać przetarg na wykonawcę robót, a później czas na rozpoczęcie prac. Wiemy już co się tam znajdzie!

Dirt Park w Gorzowie. Gdzie powstanie?

Dirt Park zlokalizowany zostanie w gorzowskim Parku Zacisze, pomiędzy ul. Ks. Andrzejewskiego a ul. Zacisze. To właśnie tam stanie specjalny tor, na którym rowerzyści będą mogli nie tylko doskonalić swoje umiejętności jazdy, ale także próbować różnego rodzaju trików i sztuczek na jednośladach. To wszystko na naturalnej powierzchni, na której znajdą się przeszkody, pętle i inne urządzenia umożliwiające rowerzystom dirtjumping.

W kwietniu tego roku urzędnicy zlecili firmie Pracownia Projektowa Portal – PP sp. z o.o. sp.k. ze Szczecina wykonanie dokumentacji projektowej. Teraz oficjalnie poinformowano, że prace już się zakończyły i projekt jest gotowy. To oznacza, że wreszcie można poznać nieco więcej szczegółów dotyczących planowanej budowie Dirt Parku.

Z czego będzie się składał nowy Dirt Park?

Jak informują urzędnicy: obiekt zaprojektowany został w południowo-zachodniej części parku. Posiadać będzie górkę startową oraz trzy tory, przeznaczone do jazdy na rowerze, o różnych stopniach trudności (hopki, pump-track i quarter). Czwarty tor ma służyć dla jazdy powrotnej. Do dyspozycji mieszkańców powstanie też wiata parkowa i ławki.

Kiedy ruszą prace?

W styczniu 2024 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy robót budowlanych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to roboty rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy: budowa Dirt Parku to inwestycja wybrana do realizacji w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE