piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Protest na kolejnym pokazie. Seniorzy nie stracili oszczędności

Protest na kolejnym pokazie. Seniorzy nie stracili oszczędności

Lokalni aktywiści i społecznicy po raz kolejny pojawili się na zaplanowanym na środę (30.11) pokazie sprzętu RTV i AGD w Gorzowie. Wszystko po to, by uświadomić uczestników o możliwym oszustwie i niebezpieczeństwie utraty pieniędzy.

To był już kolejny taki pokaz organizowany w mieście w ciągu ostatnich kilku dni. Dzisiaj jednak odbył się on w innym miejscu niż wcześniej, co prawdopodobnie spowodowane było zamieszaniem związanym z ostatnim takim spotkaniem. Szerzej na ten temat pisaliśmy w artykule: Podejrzany pokaz sprzętu udaremniony przez aktywistów.

Tym razem ponownie na miejscu pojawili się lokalni aktywiści i chociaż pokazu nie odwołano to wiele zaproszonych na niego osób zrezygnowało z udziału.

Skąd całe to zamieszanie? Chodzi o pokazy sprzętu elektronicznego, na które zapraszani są przede wszystkim starsi mieszkańcy miasta. Osoba dzwoniąca z takim zaproszeniem kusi swojego rozmówcę darmowym telewizorem, tabletem czy innym drogim gadżetem, które rozmówca miałby otrzymać w zamian za udział w spotkaniu. W rezultacie owe gadżety okazują się tanią podróbką, a celem pokazu jest sprzedaż produktów po zawyżonej cenie. Niestety, seniorzy często dają się nabrać na podobne manipulacje tracąc w ten sposób kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Dlatego na ostatnich dwóch pokazach, w tym na dzisiejszym (30.11), na miejscu pojawili się protestujący, którzy tłumaczyli zaproszonym gościom dlaczego nie powinni brać udziału w spotkaniu. Dzięki ich działaniom kilka osób zrezygnowało z uczestnictwa i być może uratowało oszczędności życia.

Przed podobnymi spotkaniami przestrzega też Miejski Rzecznik Praw Konsumenta, który przypomina jednocześnie, że w przypadku kupna produktu podczas takiego pokazu, nabywcy przysługuje 14 dni na zwrot towaru.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
27.7 ° C
27.7 °
27.7 °
43 %
0.9kmh
70 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE