wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicjanci z Krosna i Gubina patrolują drogi przy pomocy drona

Policjanci z Krosna i Gubina patrolują drogi przy pomocy drona

Policjanci drogówki nie tylko z lądu, ale i powietrza kontrolują zachowanie kierowców i zwracają uwagę na wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu krośnieńskiego.

Zachowanie kierowców na drodze w znaczący sposób przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Często efektem ich nieodpowiedzialności i lekceważącego podejścia do przepisów są zdarzenia, do których dochodzi na drogach.

To w jaki sposób podróżujący podchodzą do obowiązujących norm prawnych policjanci krośnieńskiej drogówki sprawdzają każdego dnia. Podczas licznych kontroli reagują na przekroczenia prędkości, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, a także inne wykroczenia popełniane przez kierujących mające wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Tymi działaniami funkcjonariusze chcą wyegzekwować u kierowców przeświadczenia o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. By jeszcze skuteczniej przeciwdziałać zdarzeniom drogowym, do których dochodzi na drogach powiatu krośnieńskiego, organizują liczne przedsięwzięcia w realizacji których wspomagani są przez kolegów z innych jednostek.

We wtorek (29 listopada) wspólnie z policjantami z Zielonej Góry kontrolowali kierujących z lądu, natomiast dzięki wykorzystaniu drona funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego z powietrza obserwowali zachowanie kierowców i zwracali uwagę na wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie.

W trakcie prowadzonych kontroli policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali kierującego volkswagenem, który ma dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto policjanci mając podejrzenie, że 26-latek znajduje się pod działaniem narkotyków, poddali go badaniu na zawartości środków odurzających. W związku z pozytywnym wynikiem testera, od kierującego pobrana została krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Jeśli wyniki potwierdzą obecność narkotyków w organizmie, wówczas poza zarzutem niestosowania się do orzeczonych środków karny odpowie on również za kierowanie pod wpływem środków odurzających. Ponadto z uwagi, iż pojazd którym kierował nie miał badań technicznych, odpowie on również za popełnione wykroczenie.

Pamiętajmy, że łamiąc przepisy musisz liczyć się z konsekwencjami nie tylko prawnymi. Nieodpowiedzialność na drodze może zakończyć się zdarzeniem, za którym kryje się ludzka tragedia. Nie pozwól żebyś był jej sprawcą. Każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
84 %
7.1kmh
96 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE