niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przebiegli Polskę i wracają do Gorzowa

Przebiegli Polskę i wracają do Gorzowa

Grupa gorzowian, która 2 lipca wyruszyła w tournée biegowe po Polsce jest już w drodze powrotnej do domu. Biegacze pojawią się w Gorzowie w sobotę (30.07). Na Starym Rynku zaplanowano uroczyste powitanie.

Pięć osób biegnąc pokona około dwóch i pół tysiąca kilometrów. Większość drogi już za nimi i za dwa dni, dokładnie w sobotę, powinni być już w Gorzowie. Na ich trasie jest jeszcze między innymi Zielona Góra. Biegacze odwiedzali wszystkie miasta wojewódzkie, na niektórych odcinkach trasy dołączali do nich przedstawiciele odwiedzanych samorządów.

– Fragment trasy biegł z nimi radny z Gdańska Łukasz Bejm, w Olsztynie towarzyszył im dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Litwiński, w Pasłęku przyłączył się do biegaczy Mirosław Plawgo – trzykrotny mistrz Polski w biegu maratońskim, a w Janowie Lubelskim biegaczom towarzyszył Andrzej Łukasik – wieloletni radny oraz prezes Stowarzyszenia Klubu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Do Opola biegaczy symbolicznie wprowadzili zawodnicy klubu „Odra Opole”. W Zielonej Górze do gorzowskiej ekipy dołączy Sebastian Wierzbicki, współorganizator biegowych Grand Prix Gorzowa, który przebiegł również pierwszy odcinek trasy, do Szczecina. Do mety biegaczy podprowadzi również Tomasz Kucharski, gorzowski wioślarz, dwukrotny mistrz olimpijski, pięciokrotny medalista mistrzostw świata – informuje Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Uczestnicy biegu „Z pasji do Gorzowa” zostaną uroczyście przywitani na Starym Rynku wieczorem, tuż przed koncertami w ramach cyklu „Dobry Wieczór Gorzów”. Należą im się naprawdę wielkie brawa, ponieważ pokonanie Polski biegiem w ciągu 29 dni to nie lada wyczyn!

Przypomnijmy: sam bieg to inicjatywa Tomasza Manikowskiego, gorzowskiego radnego, społecznika, trzeźwego alkoholika, który od lat pomaga osobom bezdomnym oraz uzależnionym w wyjściu z nałogu i rozpoczęciu nowego życia. W biegu biorą udział ludzie po przejściach, w większości podopieczni fundacji Dogonić Marzenia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
22 ° C
22 °
22 °
50 %
2.6kmh
50 %
niedz.
26 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE