czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieLokalne winnice z kolejnymi wyróżnieniami

Lokalne winnice z kolejnymi wyróżnieniami

Trzy winnice z okolic Krosna Odrzańskiego zostały nagrodzone w prestiżowych konkursach! To winnice w Marcinowicach i Gostchorzu oraz winnica Od Nowa w Bytnicy!

W Powiecie Krośnieńskim jest całkiem sporo winnic. W okolicach Krosna Odrzańskiego działa Klub 5 (nazwa nieoficjalna), który skupia pięć winnic, produkujących wina musujące – Winnica Gostchorze, Winnica „Od Nowa” (Bytnica), Winnica Margaret, Winnica Aris i Winnica „Pod Wieżą” (Trzebule).

Wino produkowane w tych winnicach staje się coraz sławniejsze i promuje nasz region. Pewną formę tej promocji mogliśmy zobaczyć podczas Festiwalu Polskich Win Musujących „Muśnięci” w Krośnie Odrzańskim.

W zeszłym roku wina z Powiatu Krośnieńskiego zostały nagrodzone podczas Winobrania w Zielonej Górze. To mało powiedziane, bo jeśli chodzi o wina musujące, to nasze winnice zdominowały konkurencję. Wszystkie złote medale trafiły do krośnieńskich winnic.

W ostatnich dniach o lokalnych winnicach znów zrobiło się głośno. Winnica „Od Nowa” poinformowała o tym, że ich wino – Cuvee 2020 – zostało nagrodzone złotym medalem, otrzymało tytuł championa oraz Grand Prix konkursu w Jaśle. Ponadto bytnickie wino Riesling 2020 półwytrawne zostało nagrodzone brązowym medalem.

To nie koniec. Wybrano Winobraniowe Wina Jubileuszowe 800-700 lat Zielonej Góry! Nagrodzone zostały dwie winnice z Powiatu Krośnieńskiego:

  • winnica Marcinowice za wino białe: Riesling 2021
  • winnica Gostchorze za wino musujące: Pinot Noir 2020.

Gratulujemy! Oby tak dalej, a częściej będziemy słyszeć o naszych winnicach i czytać np. w National Geographic, tak jak w zeszłym roku:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
17.6 ° C
17.6 °
16.6 °
87 %
1.9kmh
3 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE