poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przebudowa ronda Gdańskiego i utrudnienia w ruchu

Przebudowa ronda Gdańskiego i utrudnienia w ruchu

Już w czwartek (07.07) ruszają ruszają prace związane z przebudową ronda Gdańskiego u zbiegu ulic Walczaka, Górczyńskiej i Zawackiej. Kierowcy muszą się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu. Wszystko w ramach przebudowy DK22.

Zmian jest naprawdę sporo, dlatego wszyscy kierujący, którzy będą poruszać się w rejonie wyżej wspomnianych ulic, muszą uważnie patrzeć na znaki. Na początek zamknięty zostaje wjazd i wyjazd z Ronda Gdańskiego w ulicę Górczyńską. Jadąc ulicą Walczaka od strony Strzelec Krajeńskich nie będzie więc można skręcić w prawo w ul. Górczyńską, a jadąc od centrum nie będzie można skręcić w lewo w ul. Górczyńską. Podobnie z ul. Górczyńskiej nie będzie wyjazdu w lewo na Strzelce.

Kierowcy poruszający się od ronda Niepodległości w stronę ronda Gdańskiego będą mogli albo dojechać do ul. Kućki albo zawrócić w stronę ronda Niepodległości korzystając z tymczasowego przejazdu.

– Udostępniony zostanie również dojazd z ul. Górczyńskiej w ul. Walczaka poprzez starą jezdnię ul. Górczyńskiej, która tymczasowa zostanie podłączona do ul. Walczaka. Kierowcy będą mogli tam skręcić wyłącznie w prawo, w kierunku centrum – informuje Rafał Krajczyński, Miejski Inżynier Ruchu.

Na przecięciu ulic Walczaka i Zawackiej wykonane zostanie także nieduże, tymczasowe rondo, gdzie działać będą trzy wloty i wyloty. W sąsiedztwie ronda Gdańskiego utworzone zostaną także tymczasowe przejścia i korytarze dla pieszych i rowerzystów.

Jak informują urzędnicy w związku ze zmianami wprowadzone zostają następujące objazdy:

  • Z drogi krajowej nr 22 (z ul. Walczaka i Zawackiej) do drogi wojewódzkiej nr 151 (ul. Górczyńskiej) w kierunku Recza i Barlinka po trasie: ul. Walczaka – rondo Ofiar Katynia – al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – rondo Piłsudskiego – ul. Piłsudskiego – ul. Górczyńską;
  • Z ul. Górczyńskiej do drogi krajowej nr 22 (ul. Walczaka i Zawackiej) w kierunku Wałcza i Gdańska objazd wyznaczono po trasie: rondo Górczyńskie – ul. Piłsudskiego – rondo Piłsudskiego – al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – rondo Ofiar Katynia – ul. Walczaka – rondo Gdańskie;
  • Objazd lokalny z ul. Walczaka na os. Manhattan będzie możliwy ul. Szarych Szeregów lub Fieldorfa-Nila;
  • Dla pojazdów osobowych dojazd z ul. Górczyńskiej do ul. Walczaka możliwy będzie od ronda Niepodległości przez ul. Okulickiego – Kombatantów – Szarych Szeregów lub Bora Komorowskiego.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
19.7 ° C
19.7 °
19.7 °
77 %
4.3kmh
100 %
pon.
20 °
wt.
26 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE