środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinWielki pożar lasu blisko naszej granicy

Wielki pożar lasu blisko naszej granicy

Od kilku dni czytamy o groźnych pożarach lasów w Brandenburgii. Dziś niemieckie media doniosły o tym, że rozprzestrzenia się pożar w Lieberose – ok. 30 km od granicy polsko-niemieckiej.

Już pod koniec czerwca docierały do nas informacji o wielkich pożarach w niemieckich lasach, niedaleko naszej granicy. Z żywiołem walczą strażacy. W ostatnim tygodniu czerwca podawano informację, że spłonęło ok. 800 hektarów lasu. W akcjach gaśniczych pomagali również strażacy z naszego regionu.

Jak podają niemieckie media w Lieberose, około 30 km od granicy polsko-niemieckiej wybuchł pożar lasu.

Centrum kontroli Lausitz opublikowało we wtorek raport o ryzyku z powodu wzrostu dymu i uciążliwości zapachowej w północnej części dzielnicy Sprewa-Nysa oraz w mieście Cottbus. Okna i drzwi powinny być zamknięte, wentylacja i klimatyzacja powinny być wyłączone. W środę – 6 lipca – wieczorem miał on rozprzestrzenić się na 86 hektarów i nie widać, żeby sytuacja miała się poprawić ze względu na silny wiatr.

„- Sytuacja nadal rozwija się bardzo dynamicznie. W nadchodzącą noc można się spodziewać, że wiatr nie ucichnie” – powiedział niemieckiemu portalowi rbb24.de (Nachrichten aus Berlin und Brandenburg) komendant straży pożarnej Christian Liebe.

Z żywiołem walczy około 280 strażaków. Służby mają jednak utrudniony dojazd do źródeł pożaru, również ze względu na to, że na terenie objętym ogniem znajdował się dawniej poligon wojskowy obciążony materiałami budowlanymi. W gaszeniu pożaru pomagają dwa helikoptery. Służby liczą na to, że zapowiadane na jutro opady deszczu pomogą w opanowaniu pożaru.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
21.1 ° C
21.3 °
18.5 °
72 %
2.5kmh
100 %
śr.
21 °
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
32 °
niedz.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE