poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przebudowa Spichrzowej w Gorzowie coraz bliżej. Są chętni do prac

Przebudowa Spichrzowej w Gorzowie coraz bliżej. Są chętni do prac

Dwie firmy zgłosiły się w ogłoszonym przez miasto przetargu na przebudowę ulicy Spichrzowej. W tej chwili komisja przetargowa analizuje oferty, by zdecydować o wyborze tej najkorzystniejszej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to roboty rozpoczną się w maju przyszłego roku.

Spichrzowa będzie jak nowa

W tym momencie do wykonania jest ostatni etap przebudowy ulicy Spichrzowej, który obejmie prawie półkilometrowy odcinek ulicy Spichrzowej od Mostu Staromiejskiego do ulicy Hejmanowskiej.

Pojawi się tam nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Zaplanowano również wykonanie około 20 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), parking dla rowerów oraz ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Chrobrego.

„Głównym założeniem jest stworzenie alternatywnej ulicy dla drogi wojewódzkiej 132, która połączy dwie główne arterie miejskie, tj. ul. Chrobrego oraz drogę krajową 22. Jezdnia posiada aktualnie nawierzchnię bitumiczną, która jest silne zdegradowana, widoczne są liczne odkształcenia i ubytki. Zaplanowane prace budowlane poprawią bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zwiększą przepustowość skrzyżowania ulic: Spichrzowej, Nadbrzeżnej, Chrobrego i Mostowej” informują urzędnicy.

Dwóch chętnych na remont Spichrzowej

W przetargu na wykonanie wyżej wymienionych robót zgłosiło się dwóch chętnych. To konsorcjum poznańskich firm TORMEL Sp. z o.o. i WUPRINŻ S.A., a także Eurovia Polska S.A. Cenowo oferty są do siebie zbliżone: konsorcjum zaproponowało kwotę 14 498 261,62 zł, natomiast Eurovia 14 745 144,18 zł.

Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert. Same roboty miałyby się rozpocząć dopiero po zakończeniu inwestycji przy ulicy Dworcowej.

– Chcąc zminimalizować ewentualne niedogodności dla kierowców – dodaje Ewa Iwańska.

W projekcie umowy przekazanie placu budowy dla wykonawcy zaplanowano na maj 2024 roku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE