niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wielka wycinka drzew na Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Dlaczego drzewa idą pod...

Wielka wycinka drzew na Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Dlaczego drzewa idą pod topór?

W związku z trwającą przebudową Kosynierów Gdyńskich trwa właśnie wycinka drzew znajdujących się wzdłuż ulicy. Pod topór idą nawet 100-letnie lipy, a mieszkańcy z przerażeniem patrzą na pustoszejący plac.

W Gorzowie wycinają drzewa. Dlaczego?

Jak się okazuje do wycinki przeznaczono kilkanaście sztuk drzew. Nie są to drzewa chore ani zagrażające bezpieczeństwu, dlaczego więc zostaną zlikwidowane?

Wszystko ma związek z przebudową ulicy Kosynierów Gdyńskich, na której mają się pojawić m.in. nowe przystanki i przejścia dla pieszych. I właśnie jedno z tych przejść jest powodem wycinki drzew. Aby zrobić miejsce do bezpiecznego przechodzenia przez ulicę konieczne jest usunięcie znajdujących się w tym miejscu roślin. To samo dotyczy planowanej budowy przystanku, który koliduje z istniejącymi drzewami.

Jak zapewniają urzędnicy: liczba drzew przeznaczonych do wycinki i tak została zmniejszona, bo początkowo mówiono o kilkudziesięciu sztukach! Tam gdzie jest to możliwe wykonawcy robót zamiast wycinak starają się przycinać gałęzie, by nie kolidowały z planowanym układem drogowym.

Remont na Kosynierów Gdyńskich

Roboty budowalne na Kosynierów Gdyńskich rozpoczęły się na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Równolegle prowadzone są dwie inwestycje, jedną zajmuje się firma Eurovia Polska S.A., która m.in. wykona nową nawierzchnię. Jednocześnie firma Wuprinż wymienia instalację wodociągową na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Obecnie wykonawca układa masę bitumiczną, od skrzyżowania z ul. Mościckiego w stronę PWiK. Prace prowadzone są tak, aby dostępna była jedna cześć skrzyżowania. Natomiast po przeciwnej stronie skrzyżowania wykonawca zakończył już prace związane z układaniem mas.

Kierowcy powinni jeździć ostrożnie i z uwaga patrzeć na znaki, ponieważ w wielu miejscach wprowadzono ograniczenia w ruchu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE