czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przetarg na podświetlony napis „I <3 Gorzów” unieważniony

Przetarg na podświetlony napis „I <3 Gorzów” unieważniony

Nie udało się rozstrzygnąć kolejnego już przetargu na montaż podświetlanego napisu „I <3 Gorzów”, który został wybrany przez mieszkańców do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego jeszcze w 2021 roku. Chętni do prac byli, ale jeden zaproponował za wysoką kwotę, a drugi nie spełnił wymogów formalnych.

Napis „I <3 Gorzów” ma stanąć nad Wartą

Chodzi o podświetlany napis składający się w wysokich białych liter, który docelowo zlokalizowany ma zostać nad brzegiem Warty, po stronie Zawarcia. To inwestycja proekologiczna, ponieważ świecące literki zasilane będą tzw. drzewami solarnymi, które będą czerpać energię ze słońca.

Najpierw jednak konieczne jest wyłonienie firmy, która zajmie się zarówno montażem napisu jak i drzewa solarnego. A to, jak się okazało wcale nie jest taka prosta sprawa, bo od 2021 roku nie można znaleźć wykonawcy, który podjąłby się tego zdania.

Wcześniej nie było chętnych, teraz nie ma możliwości

Do ostatniego ogłoszonego przetargu zgłosiły się dwie firmy. To już było zaskoczeniem, ponieważ we wcześniejszych postępowaniach nie było żadnych chętnych. Teraz sytuacja napawała nadzieję, ponieważ jeden z oferentów zaproponował, że wykona zadanie za kwotę nawet niższą niż planowali wydać urzędnicy. Niestety okazało się, że firma nie spełnia wymogów formalnych i jej oferta musiała zostać odrzucona.

Została więc jeszcze jedna firma, ale i tutaj urzędnicy nie mogli podjąć decyzji o wyborze jej oferty. Wszystko dlatego, że zaproponowana kwota znacznie przewyższała zaplanowany budżet.

Teraz nie pozostaje więc nic innego jak ogłoszenie ponownego przetargu z nadzieją, ze tym razem zostanie pomyślnie rozstrzygnięty.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE