czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przystanek ze ścianą z roślin

Przystanek ze ścianą z roślin

Przy ulicy Estkowskiego w Gorzowie ma powstać tak zwany Zielony Przystanek. Zamiast przy zwykłej wiacie mieszkańcy będą czekać na autobus w otoczeniu pięknych roślin.

Zupełnie nowy blask zyska przystanek znajdujący się nieopodal pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

– Zostanie on zbudowany poprzez system naciągów z linek ze stali nierdzewnej, przymocowanych do tylnej części wiaty i zakotwionych w gruncie. Po nich będzie się wspinać rdestówka Auberta – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Całość ma stworzyć efekt zielonej ściany i przyczynić się do powiększenia obszarów zielonych w mieście, co w dobie obecnych zmian klimatu jest niezwykle istotne. Takie rozwiązania korzystnie wpływają na jakość powietrza, zwiększają bioróżnorodność i absorbują deszczówkę.

A to nie koniec zmian w rejonie Estkowskiego. Zielenią zagospodarowany zostanie także teren przylegający do przystanku. Na 40 metrach kwadratowych zasadzonych zostanie prawie 200 roślin, wśród nich trawy i byliny takie jak: miskant chiński 'Silberfeder’, proso rózgowate 'Heavy Metal’, ostnica 'Pony Tails’, werbena patagońska, szałwia omszona, perowskia łobodolistna oraz rozchodnik okazały.

To wszystko ma być gotowe w przyszłym roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
61 %
1.3kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
20 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE