wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Budowa nawierzchni przy Wale Poprzecznym już wkrótce

Budowa nawierzchni przy Wale Poprzecznym już wkrótce

Udało się rozstrzygnąć przetarg na budowę drogi z kostki brukowej przy ulicy Wał Poprzeczny. Teraz czas na podpisane umowy z wykonawcą, a później mogą się rozpoczynać realne prace. Całośc ma być gotowa na początku przyszłego roku.

Pracami zajmie się firma F.P.H.U Chećko, która zaproponowała, że wykona zadanie za nieco ponad 360 tysięcy złotych. To wyższa kwota niż planował wydać urząd, ale i tak najniższa wśród wszystkich zgłoszonych w przetargu. Pozostali oferenci zaproponowali kolejno ponad 376 tysięcy złotych i ponad 419 tysięcy złotych.

Dzięki temu, że miasto dołożyło dodatkowe 100 tysięcy złotych udało się rozstrzygnąć przetarg. Teraz zarówno urzędnicy jak i wykonawca przygotowują się do podpisania umowy. Od momentu jej podpisania wybrana firma będzie miała 14 dni na rozpoczęcie prac i trzy miesiące na ich zakończenie.

Przypomnijmy: budowa nawierzchni z kostki brukowej na ponad stumetrowym odcinku od ulicy Śląskiej do ulicy Fabrycznej to zadanie wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu przebudowany zostanie też zjazd do pobliskiej działki, na której znajdują się garaże.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni jezdni, ustawienie krawężników, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, wykonanie pełnej konstrukcji zjazdów, wykonanie poboczy, uporządkowanie terenu – informuje Daria Adamczewska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Nie zabraknie też zieleni, która pojawi się na terenie pomiędzy drogą a granicą pasa drogowego. Z kolei żeby zwiększyć bezpieczeństwo zamontowane zostanie nowe oświetlenie – sześć dodatkowych lamp umieszczonych zostanie przy ulicy Śląskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
19.4 ° C
19.4 °
19.4 °
80 %
2.2kmh
99 %
pon.
21 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE