wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jak dojechać na cmentarz? Zmiany w organizacji ruchu

Jak dojechać na cmentarz? Zmiany w organizacji ruchu

W związku z okresem Wszystkich Świętych w Gorzowie już od piątku (28.10) wprowadzone zostaną zmiany zarówno w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i w organizacji ruchu w okolicach cmentarza. Zmiany będą obowiązywać do środy (02.11).

Mieszkańcy i przyjezdni muszą się liczyć z nowym oznakowaniem, a pasażerowie korzystający z autobusów powinni uważnie śledzić rozkład jazdy. Wszystko dlatego, że w związku z dniem Wszystkich Świętych i rozpoczyna się szturm na cmentarze.

Największe zmiany będą dotyczyć ruchu kołowego przy bramach cmentarza komunalnego wzdłuż ulic Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich oraz na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich, Roosvelta i Żwirowej.

– Organizacja ruchu w okresie przedświątecznym i 1 listopada została zaprojektowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu w rejonie cmentarza, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego – informuje Rafał Krajczyński, Miejski Inżynier Ruchu.

Jeśli chodzi o bramkę B, a dokładniej parking przy pętli autobusowej, to pierwszy segment tego parkingu udostępniony będzie wyłącznie dla autobusów MZK. Będą one miały też pierwszeństwo przejazdy wyjeżdżając z pętli.

We wtorek, 1. listopada, w godzinach od 7:00 do 20:00 dla ruchu kołowego zamknięty zostanie wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania Kosynierów Gdyńskich z Roosvelta. Zmiana ta może zostać wprowadzona już od soboty, ale wszystko zależy od natężenia ruchu i sytuacji wokół nekropolii. Decyzję na ten temat podejmie policja.

W tym samym czasie zamknięty zostanie wyjazd z ul. Błotnej w Żwirową, z kolei od soboty do wtorku włącznie zamknięty będzie wyjazd z Owocowej, Zagłoby i Świerkową w Żwirową, przy czym ograniczenie to nie dotyczy mieszkańców osiedla, autobusów oraz taksówek dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo. O ruchu pozostałych pojazdów będą decydować policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Kierowcy powinni uważnie patrzeć na znaki, ponieważ w wielu miejscach wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się oraz nakazy jazdy w określonym kierunku. Szczegółowe zmiany znajdziecie tutaj: Organizacja dojazdu do cmentarza – Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Od piątku zmiany obejmą także komunikację miejską. Wszystko w związku z tym, że coraz więcej osób wybiera się już na groby bliskich, by je posprzątać i przygotować. Pasażerowie powinni więc uważnie sprawdzać rozkład jazdy. Zmiany obejmą linie nr 105, 132 i 111. Od soboty uruchomiona zostanie też linia „C”, którą przejazd będzie bezpłatny. Więcej o zmianach w komunikacji miejskiej przeczytasz tutaj: MZK w okresie Wszystkich Świętych – Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
19.4 ° C
19.4 °
19.4 °
80 %
2.2kmh
99 %
pon.
21 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE