środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przyszłoroczny budżet Gorzowa został przyjęty

Przyszłoroczny budżet Gorzowa został przyjęty

Radni jednogłośnie opowiedzieli się za przyjęciem budżetu miasta na 2023 rok. To jeden z trudniejszych budżetów jakie Gorzów ma do zrealizowania. Ze względu na trwającą inflację i ogólną, trudną sytuację gospodarczą na świecie, trzeba szukać wielu oszczędności i rezygnować z niektórych inwestycji.

W przyszłym roku miasto planuje wydać około 1 miliarda 800 mln złotych. Za jego przyjęciem opowiedzieli się wszyscy znajdujący się na sesji radni, czyli 24 osoby. Nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Tym razem nie było w tej kwestii także spięć i obiekcji.

– Prace nad budżetem były trudne, bo czasy mamy trudne; dziś każdy ogląda każdą złotówkę z wszystkich stron i my też tak robiliśmy. Budżet miasta na przyszły rok jest kompromisem i niewiadomą. Już dziś zastanawiamy się nad jego wykonaniem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będziemy stali przed wyzwaniami, przed jakimi staliśmy w tym roku – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Według planów dochody miasta mają wynieść około 850 milionów złotych. Deficyt zostanie pokryty kredytem i środkami, jakie ma zabezpieczone miasto.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
3 °
96 %
6.2kmh
100 %
śr.
3 °
czw.
5 °
pt.
6 °
sob.
3 °
niedz.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE