piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Remonty ulic, rozbudowa skateparku i nowy sprzęt – Gorzów stara się o...

Remonty ulic, rozbudowa skateparku i nowy sprzęt – Gorzów stara się o dofinansowanie z Polskiego Ładu

Miasto ubiega się o rządową złożył wnioski i będzie się ubiegać o rządową dotację w trzech dziedzinach: infrastruktura drogowa, techniczna i sportowa. Wnioski zostały już złożone. Co się zmieni w mieście jeśli zostaną rozpatrzone pozytywnie?

To już ósmy nabór wniosków w ramach programu Polski Ład. Tym razem miasto stara się o dotację w łącznej kwocie 40 milionów złotych. W ramach tych środków w mieście szykują się spore zmiany!

Planowane remonty ulic w Gorzowie

Na początek, infrastruktura drogowa. Jeśli miasto otrzyma pieniądze to planuje wyremontować kilka ważnych dla mieszkańców ulic. Chodzi o Kasprzaka, Poznańską, Szczecińską, Górczyńską, Marcinkowskiego i Bracką.

Jak informują urzędnicy:  w ramach inwestycji zmieniona byłaby konstrukcja jezdni, uregulowana ich szerokość, wydzielone pasy do skrętu, wyznaczone dodatkowe przejścia dla pieszych i przebudowane zjazdy. Zostałyby wykonane regulacje wysokości studzienek i kratek ściekowych oraz wzmocnione pobocza. Dla bezpieczeństwa na skrzyżowaniach i ułatwień dla ruchu rowerowego, uregulowana byłaby geometria skrzyżowań, Wykonano by też azyle dla pieszych.

Nowoczesny sprzęt w placówkach kultury

To druga z planowanych inwestycji. W ramach dotacji urzędnicy planują kupić nowoczesny sprzęt elektroakustyczny i multimedialny, wyposażenie studia nagrań i oświetlenie, by stworzyć nowoczesną bazę informatyczną na potrzeby placówek kultury. 

Remont skateparku i budowa pumptracka

To inwestycja w ramach rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży. Prace miałyby objąć skatepark, który docelowo ma być rozbudowany o dodatkowe sekcje treningowe, profile, poręczę i murki. Istniejąca platforma miałaby natomiast zostać powiększona.

W ramach tego projektu miasto planuje też budowę pumptrucka w Parku 750-lecia. Miałby się tam pojawić asfaltowy tor rowerowy z muldami i zakrętami, a także plac do wypoczynku z małą architekturą i oświetleniem.

Czy miastu uda się uzyskać środki o które wnioskuje? Tego dowiemy się po rozpatrzeniu projektów przez komisję.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
27.7 ° C
27.7 °
27.7 °
43 %
0.9kmh
70 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE