czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczTo oficjalne! Ulicą Długą można już jeździć

To oficjalne! Ulicą Długą można już jeździć

We wtorek (05.09) międzyrzeccy urzędnicy oficjalnie otworzyli nowo wybudowaną ulicę, która połączyła ulicę Poznańską z ulicą Żołnierską i Obrzycami. W tej chwili droga jest już dostępna dla mieszkańców i warto się nią przejechać!

Jest nowa, gładka nawierzchnia, są chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie i system kanalizacji – a to wszystko jest już dostępne dla mieszkańców! Po tym jak pod koniec lipca zakończyła się budowa ulicy Długiej w Międzyrzeczu i urzędnicy dokonali wszelkich niezbędnych odbiorów, we wtorek (05.09) miało miejsce oficjalne otwarcie jej dla mieszkańców.

W tak ważnym dla Gminy Międzyrzecz wydarzeniu wziął udział nie tylko burmistrz Remigiusz Lorenz, ale także Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Nowa ulica ma 1,5 kilometra długości i w przyszłości ma być główną drogą dojazdową do planowanej przez władze miasta budowy wschodniej obwodnicy Międzyrzecza.

Prace wykonała firma Brubet, doskonale znana w mieście i prowadząca tu wiele podobnych inwestycji. Ich koszt wyniósł ponad 9,3 mln złotych z czego ponad 2 mln 500 tys. to rządowe dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych, a kolejne 2 mln 770 tys. to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
9 ° C
13.2 °
9 °
65 %
3.2kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
18 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE