piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUlica Długa jest już gotowa! Zakończyły się roboty

Ulica Długa jest już gotowa! Zakończyły się roboty

To świetna informacja dla kierowców z Międzyrzecza. Wreszcie zakończyły się prace związane z budową nowej drogi, która połączyła ulicę poznańską z ulicą Żołnierską oraz z Obrzycami. Międzyrzeccy urzędnicy dokonali już odbioru technicznego i nie stwierdzili żadnych uchybień.

Początkowo zapowiadano, że ulica Długa będzie gotowa we wrześniu ubiegłego roku, później informowano o zakończeniu robót przed świętami Bożego Narodzenia. Ostatecznie żaden z tych terminów nie został dotrzymany, a same roboty nieco się przeciągnęły. Teraz jednak można oficjalnie powiedzieć, że ulica Długa w Międzyrzeczu jest już gotowa i wkrótce zostanie oddana do użytku mieszkańców.

Nie stwierdziliśmy żadnych uchybień. Droga będzie przejezdna w przyszłym tygodniu, gdyż musimy jeszcze wprowadzić nową organizacje ruchu – przyznał Sylwester Suchowski z Wydziału Realizacji Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu.

Nowa droga, o długości około 1,5 kilometra, została utwardzona i wyłożona kostką. Pojawiły się także chodniki i ścieżki rowerowe oraz nowe oświetlenie. Jak zazwyczaj przy takich inwestycjach: prace objęły także wymianę kanalizacji deszczowej.

Nowa droga odciąży ruch kołowy na ulicy Poznańskiej, a dla mieszkańców Obrzyc i osiedla nad Obrą będzie w przyszłości drogą dojazdową do planowanej przez nas wschodniej obwodnicy miasta z drugim mostem drogowym nad Obrą. W kolejnym etapie planujemy poszerzyć i utwardzić jej odcinek od szpitala do drogi do Żółwina i Kuligowa – dodał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Pracę wykonała firma Burbet. Ich koszt to około 9,5 miliona złotych, z czego prawie 6 milionów to rządowe dotacje.  


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
27 ° C
28.7 °
27 °
40 %
4.2kmh
66 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE