poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Robert Makłowicz pod mostem… Lubuskim

Robert Makłowicz pod mostem… Lubuskim

Grafika przedstawiająca Roberta Makłowicza pojawiła się na filarze pod mostem Lubuskim na Zawarciu. To już kolejny mural przygotowany przez ARTotekę w ramach projektu Filary Sztuki.

Tym razem do grona osobistości dołączył polski dziennikarz, krytyk kulinarny, pisarz, podróżnik i publicysta, czyli po prostu Robert Makłowicz. Jego podobizna znalazła się wśród takich osobistości jak chociażby Krzysztof Krawczyk, Kora, OSTR, Wini, Daria Zawiałow czy Krzysztof Zalewski. Murale znajdują się na filarach nad Wartą, od strony Zakanala.

Przypomnijmy: ostatnio bohaterem Filarów Sztuki została również Grażyna Wojciechowska, wieloletnia gorzowska radna i prezes fundacji „Czysta Woda”, która zmarła 3. stycznia tego roku.

Wszystkie grafiki zostały przygotowane przez członków ARToteki, czyli gorzowskiej organizacji, grupy, zajmującej się sztuką i projektami graficznymi. Jak sami o sobie piszą: ARToteka to miejsce i ludzie. To zbiór indywidualności, dzięki którym można stworzyć zgrany zespół, który uzupełnia się w artystyczno-usługowej działalności. Grafiki przygotowane przez ARTotekę można oglądać w wielu punktach miasta.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
19.7 ° C
19.7 °
19.7 °
77 %
4.3kmh
100 %
pon.
20 °
wt.
26 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE