poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Roboty w Parku Róż mają się zakończyć na początku lutego, ale... będą...

Roboty w Parku Róż mają się zakończyć na początku lutego, ale… będą poprawki

Obecnie miasto przygotowuje się do odbioru technicznego inwestycji. Najpierw jednak wykonawca musi oficjalnie zakończyć prace, co ma nastąpić w pierwszym tygodniu lutego. Wiadomo już jednak, że czekają go poprawki.

Chodzi o modernizację Parku Wiosny Ludów, która rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Początkowo zapowiadano, że prace potrwają do sierpnia ubiegłego roku, ale ostatecznie termin ten został wydłużony. Teraz wszystko wskazuje na to, że uda się oficjalnie zakończyć roboty na początku lutego. To jednak nie oznacza końca realnych prac, bo już wiadomo, że wykonawca będzie musiał poprawić niektóre rzeczy.

Łukasz Kulczyński / www.um.gorzow.pl

O tym co dokładnie będzie do poprawienia ostatecznie zdecydują miejscy urzędnicy podczas odbioru inwestycji. Obecnie trwają już przygotowania do odbioru technicznego.

– Sprawdzana jest realizacja tej inwestycji, dokumentowane są uwagi, zauważone usterki. Podczas odbiorów technicznych zostaną one przekazane wykonawcy, po to, by zostały naprawione lub wymienione – przyznaje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Mieszkańcy również zauważają niedociągnięcia związane z pracami i dzielą się tym między innymi na gorzowskich forach internetowych. Mowa na przykład o farbie, która już odchodzi z nowej pergoli czy huśtawek, a także o sposób wylania asfaltu, który powoduje, że w wielu miejscach stoi woda lub jest po prostu nierówno.

Obecnie urzędnicy czekają na pismo od wykonawcy o zakończeniu modernizacji, wtedy przystąpią do odbioru.

Przypomnijmy: modernizacja Parku Wiosny Ludów to koszt około 6 milionów złotych. Pojawiły się nowe ścieżki, schody, tarasy, plac zabaw czy fontanna. Są również nowe nasadzenia i strefa różana.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
69 %
1.5kmh
98 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
26 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE