niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Rok więcej na wymianę pieca? Podziel się opinią

Rok więcej na wymianę pieca? Podziel się opinią

Zarząd województwa lubuskiego proponuje, aby uchwała antysmogowa, na mocy której mieszkańcy są zobowiązani wymienić stare, pozaklasowe piece na węgiel i drewno, weszła w życie rok później niż planowano. Ruszyły konsultacje w tej sprawie i urzędnicy czekają na opinie mieszkańców.

Według przyjętej przez województwo uchwały mieszkańcy powinni wymienić stare kotły na paliwa stałe do 1 stycznia 2023 roku. Jednak, ze względu na obecną sytuację na świecie, urzędnicy biorą pod uwagę wydłużenie tego terminu do stycznia 2024 roku.

„Aktualna sytuacja gospodarcza wywołana pandemią i wojną na Ukrainie ma negatywny wpływ na dostępność i ceny nośników energii. Duża niepewność na rynku oraz inflacja nie sprzyjają realizacji działań w zakresie obowiązkowych wymian źródeł ogrzewania. W obliczu rosnących cen, braku pewności co do ciągłości dostaw surowców oraz zawieszenia przez dostawców gazu wykonywania nowych przyłączy, celowe jest umożliwienie mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego odłożenia wyboru źródła ogrzewania o okres jednego roku” czytamy w komunikacie Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

W tej sprawie mieszkańcy mogą już przedstawiać swoje uwagi. Urzędnicy czekają na nie do 25. listopada. Swoją opinię można przesłać w trzech wariantach:

  1. Pocztą tradycyjną na adres: Departament Środowiska Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra
  2. Pocztą elektroniczną na adres: sekretariat.dsr@lubuskie.pl
  3. Osobiście w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze

Przypomnijmy: celem uchwały antysmogowej jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do powietrza, a tym samym zmniejszenie negatywnych skutków zmian klimatu.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
53 %
4.6kmh
100 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE