piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiliard w budżecie województwa lubuskiego na rok 2023

Miliard w budżecie województwa lubuskiego na rok 2023

Zarząd województwa zgodnie z przepisami przyjął projekt budżetu województwa lubuskiego na rok 2023. Szykują się potężne inwestycje w zdrowie. Z tego też powodu zarząd planuje wziąć blisko 200 mln zł kredytu.

W związku ze wzrostem kosztów energii zadbamy o nasze wydatki bieżące, ale nie kosztem inwestycji. Dlatego zdecydowaliśmy o zaciągnięciu kredytu w wysokości 200 milionów złotych. Te środki będą przeznaczone m.in. na modernizację oddziałów szpitalnych i na wsparcie onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze oraz na rewitalizację obiektów przy ul. Walczaka gorzowskiej lecznicy – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Jak informuje Urząd Marszałkowski dużo środków (382 mln zł) zostanie przeznaczonych również na transport, w tym nie tylko inwestycje drogowe, ale również komunikacja zbiorowa. To w szczególności zwiększenie dotacji dla Przewozów Regionalnych w celu przeciwdziałania wykluczeniu transportowemu oraz rozwój połączeń lotniczych z portu lotniczego w Babimoście.

To budżet trudny, ale możliwy do realizacji własnymi siłami, bo niestety wciąż nie mamy środków z Krajowego Planu Odbudowy i Funduszu Spójności w perspektywie 2021-2027 z powodu niekończących się negocjacji rządu z Komisją Europejską – podkreśla lubuska marszałek.

Poziom zadłużenia województwa na koniec przyszłego roku ma wynieść ok. 361 mln zł, co stanowi tylko 41 proc. dochodów ogółem w budżecie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE