czwartek, 26 stycznia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowianki w drodze na szczyt. Pokonały ekipę ze Słowacji

Gorzowianki w drodze na szczyt. Pokonały ekipę ze Słowacji

Koszykarki z Gorzowa zaliczają kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek EuroCup Women. Tym razem pokonały drużynę Piestanske Cajky kończąc mecz wynikiem 71:56.

To było już czwarte zwycięstwo Polskiej Strefy Inwestycji Enei Gorzów w europejskich rozgrywkach. Dzięki niemu Akademiczki są pewnym liderem grupy C i mają zagwarantowany awans do play offów.

W środowym meczu gorzowianki po raz kolejny pokazały, że nie mają sobie równych. Już od samego początku spotkania narzuciły swoje tempo gry i bardzo szybko wyszły na prowadzenie. Na pierwszą przerwę schodziły z piętnastopunktową przewagą (29:14).

Na początku drugiej kwarty to rywalki przejęły kontrolę. Słowaczki, wykorzystując agresywną grę w obronie, w ekspresowym tempie zaczęły odrabiać punkty i zniwelowały straty do sześciu punktów nie dając gorzowiankom żadnej możliwości dojścia kosza. Taki stan rzeczy na szczęście nie trwał zbyt długo i po czterech minutach Akademiczki ponownie wskoczyły na właściwe tory kończąc drugą kwartę wynikiem 43:34. i druga kwarta za.

– Dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu. Ofensywnie pozmienialiśmy trochę gry, poczytaliśmy gdzie Cajky są słabsze, poza tym mieliśmy już doświadczenie z pierwszego meczu. Dlatego maksymalnie wykorzystaliśmy te sytuacje i w ataku to był po prostu kosmos. Myślę, że trochę za łatwo nam poszło, chwila dekoncentracji, tak naprawdę z otwartych pozycji też nie trafiliśmy, ale później wszystko wróciło do normy i zagraliśmy tak jak na lidera tych rozgrywek przystało – przyznał po meczu Dariusz Maciejewski, trener PolskiejStrefy Inwestycji Enei Gorzów.

Wypracowanej przewagi gorzowianki nie oddały już do końca spotkania. Po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 56:41, a po czwartej: 71:56.

Cieszę się, że udało nam się wygrać chociaż miałyśmy przestoje, ale myślę, że przy takiej ilości meczów tego nie da się uniknąć. Jesteśmy zmęczone, więc dobrze, ze ten mecz mamy do przodu – przyznała z kolei Karolina Matkowska, zawodniczka z Gorzowa.

Najwięcej punktów w meczu zdobyła Allanna Smith (12), później Lindsay Allen (17), Tilbe Senyurek (14), Chantel Horvat (7), Zoe Waodux (5), Wiktoria Keller (3), Karolina Matkowska (2) i Julia Bazan (0).

Kolejny mecz w ramach rozgrywek EuroCup Women dopiero 7. grudnia. Wtedy gorzowianki zmierzą się na wyjeździe z Galatasary Stambuł (z którym wygrały w pierwszym meczu 78:71.

Wcześniej jednak Akademiczki czeka kolejny mecz ligowy. W sobotę (19.11) na swojej hali podejmą Energę Krajową Grupę Spożywczą Toruń, początek spotkania o godzinie 15:00.