sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mali Gorzowiacy wystąpili w Maroku!

Mali Gorzowiacy wystąpili w Maroku!

Zespół Tańca Ludowego pojawił się na 11. Międzynarodowym Festiwalu ENTERRITMOS, który odbył się w miejscowości Larche, na północy Maroka. W ciągu 10 dni odwiedzili kilka marokańskich miast, gdzie zaprezentowali tradycyjne polskie tańce.

To wyprawa, które tancerze z pewnością długo nie zapomną! Swoje taneczne umiejętności zaprezentowali bowiem nie tylko na festiwalu w Larche, ale także Tangerze i Rabacie.

Występy polskiej grupy wzbudzały ogromne zainteresowanie i były gorąco przyjmowane przez wspaniałą, przyjazną marokańską publiczność. Koncert w Tangerze był szczególnie gorący, do tego z nutą sentymentu, ponieważ odbył się z udziałem marokańskiej Polonii z Tangeru – przyznała Maria Szupiluk, kierownik artystyczny i choreograf zespołu „Mali Gorzowiacy”.

Podobnego zdania są też przedstawiciele mieszkającej w Maroku Polonii, którym udało się oglądnąć występy gorzowian.

„Błyszczeli jaśniej niż gwiazdy na niebie! Wspaniali tancerze dali popis prawdziwego kunsztu artystycznego czyniąc spektakl prawdziwą ucztą dla oka i ucha. Zabrali nas w sentymentalną podróż do Polski, do naszych korzeni. Obudzili w nas emocja ducha narodu i dumy z tradycji ludowej” czytamy na Facebookowym profilu Polonia na Północy Maroka.

Młodzi artyści, oprócz tego, że występowali na scenie, zwiedzili także Casablancę, odwiedzili rezydencję Ambasadora RP w Rabacie i relaksowali się pod marokańskim słońcem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
9.4 ° C
9.4 °
9.4 °
72 %
3.6kmh
73 %
sob.
9 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE