piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mali Gorzowiacy wystąpili w Maroku!

Mali Gorzowiacy wystąpili w Maroku!

Zespół Tańca Ludowego pojawił się na 11. Międzynarodowym Festiwalu ENTERRITMOS, który odbył się w miejscowości Larche, na północy Maroka. W ciągu 10 dni odwiedzili kilka marokańskich miast, gdzie zaprezentowali tradycyjne polskie tańce.

To wyprawa, które tancerze z pewnością długo nie zapomną! Swoje taneczne umiejętności zaprezentowali bowiem nie tylko na festiwalu w Larche, ale także Tangerze i Rabacie.

Występy polskiej grupy wzbudzały ogromne zainteresowanie i były gorąco przyjmowane przez wspaniałą, przyjazną marokańską publiczność. Koncert w Tangerze był szczególnie gorący, do tego z nutą sentymentu, ponieważ odbył się z udziałem marokańskiej Polonii z Tangeru – przyznała Maria Szupiluk, kierownik artystyczny i choreograf zespołu „Mali Gorzowiacy”.

Podobnego zdania są też przedstawiciele mieszkającej w Maroku Polonii, którym udało się oglądnąć występy gorzowian.

„Błyszczeli jaśniej niż gwiazdy na niebie! Wspaniali tancerze dali popis prawdziwego kunsztu artystycznego czyniąc spektakl prawdziwą ucztą dla oka i ucha. Zabrali nas w sentymentalną podróż do Polski, do naszych korzeni. Obudzili w nas emocja ducha narodu i dumy z tradycji ludowej” czytamy na Facebookowym profilu Polonia na Północy Maroka.

Młodzi artyści, oprócz tego, że występowali na scenie, zwiedzili także Casablancę, odwiedzili rezydencję Ambasadora RP w Rabacie i relaksowali się pod marokańskim słońcem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
1.6 °
72 %
1.3kmh
100 %
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE