piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Rondo tymczasowe na DK22? Chcą tego mieszkańcy i prezydent

Rondo tymczasowe na DK22? Chcą tego mieszkańcy i prezydent

Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa, opowiedział się za budową tymczasowego ronda na skrzyżowaniu dróg do Wojcieszyc, Wawrowa, Różanek i Gorzowa. Petycję w sprawie jego utworzenia podpisało ponad 1000 mieszkańców zarówno z Gorzowa jak i z gmin ościennych.

Apel mieszkańców skierowany jest do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo na ruchliwym skrzyżowaniu drogi krajowej z powiatową. Obecnie jest tam bardzo duży ruch, często zdarzają się korki i istnieje ogromne ryzyko kolizji lub wypadku.

„Obecny wyjazd z drogi powiatowej nr 1406F na drogę krajową  nr 22 jest bardzo utrudniony i niezwykle niebezpieczny, zarówno dla skręcających pojazdów w stronę Gorzowa Wlkp. z miejscowości Wawrów jak i miejscowości Wojcieszyce . W godzinach szczytu ten wyjazd bez uprzejmości  kierowców jadących na trasie Gorzów- Różanki  jest niekiedy niemożliwy” piszą autorzy petycji.

Rondo tymczasowe (lub przynajmniej sygnalizacja świetlna, o którą również apelują mieszkańcy) miałoby usprawnić ruch, dzięki czemu byłoby nie tylko łatwiej, ale i bezpieczniej wyjechać z bocznych dróg na DK22. Rondo wymuszałoby bowiem na kierowcach zmniejszenie prędkości i dawałoby równe prawa wszystkim pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie.

Petycja, pod którą podpisało się ponad 1000 osób, w tym mieszkańcy Gorzowa, Kłodawy, Wawrowa, Wojcieszyc i Santoka, poparł również sam Jacek Wójcicki.

– Prezydent Gorzowa zwraca uwagę na to, że skrzyżowanie w obecnym układzie (czterowlotowe bez wysp kanalizujących ruch) powoduje duże trudności z bezpiecznym włączeniem się do ruchu na drodze krajowej nr 22 z wlotów podporządkowanych od strony Wojcieszyc, jak i Wawrowa. Wynika to z dużego natężenia ruchu samochodów osobowych i ciężarowych na drodze krajowej oraz z wysokich prędkości przejazdu przez DK 22, która w rejonie skrzyżowania przebiega na odcinku prostym od Różanek do granicy administracyjnej Gorzowa. Obecne skrzyżowanie należy określić jako niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: w perspektywie kilkuletniej zaplanowano budowę ronda na tym skrzyżowaniu. Mieszkańcy apelują jednak o rozwiązania, które w tej chwili poprawią bezpieczeństwo, zanim powstanie rondo docelowe. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do GDDKiA.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
27.7 ° C
27.7 °
27.7 °
43 %
0.9kmh
70 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE