sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ruszyła budowa nowoczesnej stacji dializ

Ruszyła budowa nowoczesnej stacji dializ

Gorzowski szpital rozpoczął budowę nowego budynku, w którym znajdzie się Stacja Dializ oraz Oddział Nefrologiczny. Będzie się on mieścił niedaleko Ośrodka Radioterapii przy ulicy Dekerta. To ma być jedna z najnowocześniejszych stacji dializ w kraju.

W nowym i jednocześnie nowoczesnym obiekcie pacjenci będą mogli liczyć na komfortowe leczenie. Będzie o dziesięć stanowisk do dializ więcej niż do tej pory, poza tym w salach pojawią się telewizory.

Nowa stacja dializ to przede wszystkim więcej stanowisk dla pacjentów. Aż 33 sale, w których pacjenci przechodzą zabieg, będą mniejsze, bo ośmioosobowe, wygodne, dobrze wyposażone, z telewizorami – wymienia Renata Szczepankiewicz, pielęgniarka koordynująca Stację Dializ.

To bardzo ważne, ponieważ pacjenci, którzy korzystają z dializ spędzają w szpitalnym budynku nawet po cztery godziny trzy razy w tygodniu. Nowy budynek będzie też miał dwa osobne wejścia tak, aby ograniczyć kontakt chorych i uniknąć ewentualnych zakażeń. Jedno wejście będzie więc przeznaczone dla pacjentów ze stwierdzonym Covidem lub inną chorobą zakaźną.

Z kolei jeśli chodzi o nowy Oddział Nefrologiczny to będzie się on składał z pięciu dwuosobowych sal z łazienkami i dwóch izolatek.

Ciężki sprzęt wkroczył już na teren budowy. Roboty rozpoczęły się od zlikwidowania starych, trzydziestoletnich konstrukcji, które miały służyć do rozbudowy szpitala. Pracujący na miejscu dźwig rozkrusza betonowe stropy i ściany.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie / Facebook.com

Roboty mają potrwać rok. Koszt inwestycji to prawie 19 mln złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
92 %
0.5kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE