piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Schody w Parku Róż zostały przebudowane i są już otwarte

Schody w Parku Róż zostały przebudowane i są już otwarte

W piątek (04.11) wykonawca prac w Parku Wiosny Ludów zdemontował ogrodzenie i udostępnił mieszkańcom schody od strony Kosynierów Gdyńskich. Wciąż jednak trwa usuwanie mniejszych usterek.

Modernizacja Parku Wiosny Ludów, popularnie zwanego Parkiem Róż, to niekończąca się historia. Same prace związane m.in. z przebudową ścieżek, alejek, schodów, placu zabaw czy fontanny trwały od grudnia 2020 roku do lutego 2022. Przynajmniej w teorii, bo nie dość, że sam termin zakończenia robót był wielokrotnie przekładany, to jeszcze odbiór techniczny wykazał sporo usterek, które wykonawca naprawia.. do dzisiaj!

Najwięcej zastrzeżeń pojawiło się w kontekście przebudowy schodów. Na to, że zostały one źle wykonane zwracali uwagę sami mieszkańcy na różnych portalach społecznościowych. Wykonawca miał więc schody poprawić, ale i tutaj nie dotrzymał terminu. Według pierwszych założeń roboty miały potrwać do 13. września, ale jeszcze w październiku wyglądały jak jedno wielkie pobojowisko. Przypomnijmy: w związku z tym magistrat postanowił rozpocząć naliczanie kar umownych, o czym szerzej pisaliśmy tutaj: Będą kary dla wykonawcy za przebudowę schodów w Parku Róż.

Teraz, wreszcie, prace naprawcze przy schodach zostały zakończone, w piątek wykonawca usunął ogrodzenie i mieszkańcy mogą już z nich korzystać.

To jednak nie koniec „parkowej historii”. Wciąż bowiem trwa naprawa innych usterek.

– Dalej prowadzone są prace, związane z utwardzanie nawierzchni w ogrodzie różanym. W parku zamontowano stojaki rowerowe. Do dalszych odbiorów prac służby miasta przystąpią na początku tygodnia – poinformował Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: robotami zajmuje się firma Exalo. Ich koszt to około 6 milionów złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE