piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.11 ton śmieci zebranych na Cmentarzu Świętokrzyskim

11 ton śmieci zebranych na Cmentarzu Świętokrzyskim

Miejska spółka INNEKO RCS uporządkowała Cmentarz Świętokrzyski przy ulicy Warszawskiej. Wszystko dlatego, że na terenie nekropolii zalegały hałdy śmieci, a parafii, która nim zarządza nie było stać na wywóz odpadów.

Ogromne ilości śmieci pojawiły się na cmentarzu jeszcze przed Dniem Wszystkich Świętych kiedy to mieszkańcy tłumnie wybierają się na groby, aby je uporządkować. Problem jednak w tym, że to „porządkowanie” nie zawsze wygląda tak jak powinno i zużyte znicze, sztuczne lub zwiędłe kwiaty i inne śmieci, zamiast w specjalnych pojemnikach i koszach lądują.. wszędzie dookoła!

Tak było też w przypadku zabytkowej nekropolii przy Warszawskiej. Po 1. listopada sytuacja wyglądała jeszcze gorzej, dlatego spółka Inneko postanowiła na własną rękę zająć się tym bałaganem.

Efekty sprzątania widać gołym okiem. I nic dziwnego, bo łącznie z terenu cmentarza zebrano 11 ton odpadów!

„To ogromna ilość odpadów nieposegregowanych, które zostały nieodpłatnie zagospodarowane w naszej Instalacji Komunalnej w Chróściku. Oby w przyszłości tych odpadów było znacznie mniej” czytamy na Facebookowym profilu Inneko Gorzów.

Cmentarz Świętokrzyski w Gorzowie został założony w drugiej połowie XIX wieku, po wybudowaniu kościoła parafialnego pod wezwaniem Św. Krzyża. Nekropolia zajmuje obszar 3,5 hektarów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE