piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowianki nie do pokonania! Teraz zdobyły Bydgoszcz

Gorzowianki nie do pokonania! Teraz zdobyły Bydgoszcz

Zawodniczki Polskiej Strefy Inwestycji Enei Gorzów pierwszy raz od 12 lat pokonały na wyjeździe KS Basket 25 Bydgoszcz 92:75. Gorzowianki po raz kolejny udowodniły, że nie mają sobie równych!

To był kolejny mecz z serii tych fundujących kibicom niesamowite widowisko. Gorzowianki, po czwartkowej wygranej w cyklu EuroCup Women, w niedzielę (06.11) udały się do Bydgoszczy, by po raz kolejny próbować „odczarować’ tamtejszą halę. Przypomnijmy: Akademiczkom ostatni raz udało się tam wygrać w 2010 roku. Teraz przełamały złą passę i do Gorzowa wróciły z kolejnymi ligowymi punktami!

Gorzowianki od początku spotkania pokazały, że są lepsze. Były spokojne, opanowane i wydawałoby się, że bez problemu zdobywają punkt za punktem. Rywalki stawiały silny opór i próbowały się przebić przez gorzowską obronę, jednak nawet mimo często skutecznej gry, nie udało im się dogonić Akademiczek.

– Mieliśmy trochę kłopotu z linią sędziowania w porównaniu z ostatnimi meczami. Z Polkowicami czy tureckim Galatasaray, aby usłyszeć gwizdek oznajmiający faul, prawie trzeba było mieć urwaną rękę. To były ciężkie mecze i ostra walka. Tym razem gwizdano wszystko, przy każdym kontakcie, przez co spotkanie było rwane i bardzo się dłużyło. W szatni sobie powiedzieliśmy, że nie możemy dyskutować z sędziami i mamy się skupić na tym co umiemy najlepiej, czyli dobrze bronić i bardzo dobrze grać w koszykówkę – powiedział po meczu trener Dariusz Maciejewski.

Po każdej kwarcie to Akademiczki schodziły na przerwę z większą ilością punktów. W pierwszej wygrały 20:15, drugą, mimo, że przegrały dwoma punktami (27:29) to w ogólnym rozrachunku i tak były górą (po drugiej kwarcie wynik 44:47 na korzyść gorzowianek). W trzeciej kwarcie gorzowianki prowadziły 28:16 (ogólny wynik meczowy 75:60 dla InwestInTheWest Enea Gorzów), a czwartą kwartę zakończyły 17:15.

Najwięcej punktów s meczu zdobyła Allanna Smith (23), później Zoe Vadoux (21), Tilbe Senyurek (16), Lindsay Allen (15), Chantel Horvat (10), Wiktoria Keller (7), a Julia Bazan i Karolina Matkowska po zero.