piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRemiza strażacka w Obrzycach będzie wyremontowana!

Remiza strażacka w Obrzycach będzie wyremontowana!

Gmina Międzyrzecz, z rąk Wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, otrzymała promesę przyznania 450 tysięcy złotych z przeznaczeniem na gruntowną przebudowę remisy OSP w Obrzycach. Na wykonanie prac jest sześć lat.

Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i będą wypłacane w ratach. Pierwsza rata powędruje do gminy wiosną przyszłego roku. Środki te nie są bezzwrotne – to pożyczka, ale po wykonaniu inwestycji będzie się można ubiegać o umorzenie 40% przyznanej kwoty.

– Promesa opiewa na 450 tys. zł, które przeznaczymy na remont obiektu. Remiza zostanie ocieplona, wybudujemy przed nią nowy plac manewrowy. Bardzo ważna będzie też zmiana sposobu ogrzewania. Piec gazowy zastąpi pompa ciepła, zasilana prądem z zamontowanych na dachu paneli fotowoltaicznych – poinformował Remigiusz Lorenz, burmistrz gminy Międzyrzecz.

Środki zostały przyznane w ramach programu „Nowoczesna Remiza”. Podobne promesy otrzymało jeszcze dziewięć lubuskich gmin.

W uroczystym wręczeniu promesy dla OSP Obrzyce wzięli udział samorządowcy, prezesi jednostek ochotniczych straży pożarnych, strażacy, a także komendanci państwowej i powiatowej straży pożarnej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
57 %
1kmh
71 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE