niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Seniorka straciła prawie 85 tysięcy złotych! Dała się nabrać oszustom

Seniorka straciła prawie 85 tysięcy złotych! Dała się nabrać oszustom

To nie pierwsza taka historia, bo w ostatnim czasie oszuści wyjątkowo uaktywnili się na terenie województwa lubuskiego. Tym razem ich ofiarą padła 86-latka ze Słubic, która uwierzyła w zmyśloną historię o wypadku córki.

Media apelują, mieszkańcy przypominają, a podobne sytuacje wciąż mają miejsce. Niestety, cały czas zdarzają się przypadki, gdy ktoś daje się nabrać historiom wymyślanym przez oszustów i przekazuje im oszczędności życia. Takie zdarzenia najczęściej dotykają osoby starsze, którym z racji wieku brakuje ostrożności i czujności – są więc najlepszymi ofiarami dla naciągaczy i złodziei.

Do kolejnego oszustwa doszło w miniony wtorek (05.09) w Słubicach. To właśnie wtedy do 86-letniej kobiety zadzwonił telefon, a osoba po drugiej stronie poinformowała o wypadku, który miała jej córka. Oszustka wmówiła seniorce, że natychmiast potrzebnych jest aż 200 tysięcy złotych, by opłacić adwokata i podjąć odpowiednie kroki prawne.

Roztrzęsiona kobieta w trosce o swoje dziecko zebrała wszystkie oszczędności i zgodnie z otrzymanymi wskazówkami fałszywej policjantki, spakowała je do kosmetyczki, którą zostawiła na parapecie przed domem. Było w niej blisko 85 tys. zł. Krótko potem zabrał ją rzekomy adwokat relacjonuje Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiego Komendanta Policji w Gorzowie.

Oszustwo wyszło na jaw już parę chwil później, gdy do domu wróciła córka kobiety… cała i zdrowa. O sprawie natychmiast poinformowani zostali słubiccy policjanci, którzy w tej chwili pracują nad wytypowaniem sprawcy. Odzyskanie pieniędzy w takich wypadkach nie jest jednak łatwe, dlatego funkcjonariusze po raz kolejny już przypominają o zachowaniu ostrożności i nie przekazywaniu żadnych pieniędzy osobom nieznajomym.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
50 %
5.5kmh
80 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE