wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Smaczny, zdrowy, niebiesko-żółty pierwszy dzień wiosny

Smaczny, zdrowy, niebiesko-żółty pierwszy dzień wiosny

Już w poniedziałek, tj. 21. marca, oficjalnie rozpoczyna się pierwszy dzień wiosny. Do świętowania przyłącza się Gorzów i proponuje mieszkańcom wiosenny poczęstunek i niebiesko-żółte bratki, jako symbol solidarności z Ukrainą.

Wiosna nadchodzi coraz większymi krokami, co czuć w powietrzu i widać na termometrach. Jest coraz cieplej, na niebie coraz mocniej świeci słońce, a dookoła natura budzi się powoli do życia. Dlatego też warto w jakiś sposób uczcić pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który (jak co roku) przypada na 21. marca. Z tej okazji mieszkańcy Gorzowa mogą liczyć na zdrowy poczęstunek, który serwować będą kucharze z Zespołu Szkół Gastronomicznych wspólnie z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym. W poniedziałek na Starym Rynku, od godziny 12:00, będzie można skosztować wiosennej sałatki i otrzymać zestaw niebiesko-żółtych bratków.

 Wiosna to nowy początek, czas zmian i nadzieja. Chcemy dać mieszkańcom powód do radości z nadchodzącej jednej z piękniejszych pór roku, pamiętając jednocześnie o bardzo trudnej sytuacji naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Wielu z nich przybywa do Gorzowa, będzie nam bardzo miło jeśli i oni skorzystają z naszej niespodzianki – zapowiada Agata Dusińska, prezes GRH.

Jak informują urzędnicy: przygotowanych zostanie około 200 porcji sałatki i i 200 sztuk mini doniczek z bratkami, po 100 w kolorze żółtym i niebieskim.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
1 ° C
1 °
1 °
82 %
4kmh
92 %
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE