wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczTrwa budowa ulicy Długiej, są pieniądze na kolejne drogi

Trwa budowa ulicy Długiej, są pieniądze na kolejne drogi

W Międzyrzeczu roboty związane z budową ulicy Długiej idą pełną parą. A to nie koniec drogowych inwestycji, bo gmina otrzymała dotacje na kolejne roboty. Powstaną więc jeszcze cztery nowe drogi.

Ulica Długa, której budowa trwa od jesieni, ma połączyć ulicę Poznańską z Żołnierską, a następnie z Obrzycami. Obecnie budowlańcy korytują i utwardzają kolejne odcinki drogi. Docelowo, nowa droga będzie utwardzona, wyłożona kostką brukowa, pojawi się tam oświetlenie, chodnik i kanalizacja deszczowa. To bardzo dobre informacje dla kierowców, którzy nie będą się już musieli obawiać o uszkodzenie auta na dziurach lub ugrzęźnięcie w błocie po intensywnych opadach.

Droga ułatwi dojazd mieszkańcom, a w przyszłości będzie także pełnić rolę drogi dojazdowej do planowanej przez nas wschodniej obwodnicy miasta i nowego mostu drogowego na Obrze – zaznacza Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Roboty mają potrwać do września. Koszt inwestycji to około 5 mln złotych, przy czym 2 mln 550 tysięcy złotych to rządowe dofinansowanie.

Drogowych inwestycji będzie jednak więcej, bo gmina otrzymała kolejne rządowe dofinansowanie. 2 mln 466 tysięcy złotych przyznano na utwardzenie ulic Norwida, Marii Konopnickiej i Jacka Malczewskiego.

To aż 60 procent planowanych kosztów, które oszacowaliśmy na 4 mln. 111 tys. zł. Realizację tej inwestycji rozłożymy na dwa lata – wylicza Katarzyna Szadkowska z Wydziału Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.

Przypomnijmy: wybudowana ma także zostać droga w Żółwinie. Na to zadanie gmina Międzyrzecz otrzymała 786 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego (całkowity koszt prac oszacowano na ponad 1 mln 200 tys. zł).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady śniegu
0.9 ° C
0.9 °
0.9 °
70 %
5.8kmh
76 %
wt.
5 °
śr.
7 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE