piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Smoki będą się ścigać na Warcie! Przyjdź i zobacz

Smoki będą się ścigać na Warcie! Przyjdź i zobacz

Już w najbliższą niedzielę, tj. 28. sierpnia, w Gorzowie odbędą się wyścigi Smoczych Łodzi. Wszyscy chętni będą mogli oglądać te niezwykłe regaty z nadbrzeża rzeki.

To będzie już kolejna taka impreza. Na Warcie pojawią się łodzie stylizowane na kolorowe japońskie smoki. Każda taka łódź będzie mogła pomieścić dziesięcioosobową załogę oraz sternika i bębniarza. Ekipy będą się ścigać na dystansie około 200 metrów. Same zawody rozgrywane będą w trzech kategoriach: dzieci, fan oraz sport. W tym roku planowany jest też wyścig dodatkowy, czyli derby pomiędzy Gorzowem Wlkp. a Zieloną Górą.

Zgłoszenia do udziału w zabawie zostały już zamknięte. Jak informują organizatorzy: swój udział potwierdziły między innymi wszystkie ekipy, które brały udział w wyścigach w tamtym roku. To gwarantuje zawziętą rywalizację i wielkie emocje! Warto więc przyjść w niedzielę nad Wartę i oglądnąć to niezwykłe widowisko.

Uczestnicy wyścigu wystartują o godzinie 11:00 spod Klubu Sportowego Admira (organizatora regat). Zakończenie imprezy planowane jest na 17:30.

Celem zabawy jest popularyzowanie rekreacji na rzece Warcie oraz zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
24.4 ° C
24.4 °
24.4 °
47 %
1.8kmh
96 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE