niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.SOWA w Gorzowie. Wyjątkowe centrum nauki dla małych i dużych

SOWA w Gorzowie. Wyjątkowe centrum nauki dla małych i dużych

Już wkrótce w Gorzowie działać zacznie niezwykła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (w skrócie SOWA). To miejsce, w którym zarówno najmłdosi jak i ci nieco starsi będą mogli przeprowadzić ciekawe eksperyementy, stworzyć swój film i na własnej skórze doświadczyć praw fizykii i chemii. Gdzie będzie działać strefa i kiedy otwarcie?

Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności powstają w całej Polsce. Gorzów nie wyłamuje się ze schematów i uruchamia takie centrum również u siebie!

SOWA w Gorzowie. Co tam się znajdzie?

W centrum czekać będzie szereg atrakcji gwarantujących naukę poprzez zabawę. To właśnie tu będzie można stworzyć własny film animowany, sprawdzić symetrię swojej twarzy, dowiedzieć się jak działa pamięć ultrakrótkotrwała i czym różni się od krótkotrwałej. Można będzie też zmierzyć się z siłą grawitacji i posłuchać muzyki nie uchem, a… łokciem!

„SOWA, wspierana przez Centrum Nauki Kopernik, pomaga dzieciom i dorosłym poczuć radość z doświadczania i zdobywania wiedzy przez swobodne eksperymentowanie. Tak zaprojektowane środowisko uczenia się, to laboratorium dostępne dla wszystkich, które skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości” przyznają urzędnicy z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta.

Atrakcji będzie znacznie więcej, bo częścią Strefy SOWA jest także Majsternia – miejsce dla tych, którzy lubią główkować. Tu nie ma instrukcji ani podpowiedzi. Są wyzwania i zestawy akcesoriów, ułatwiających mierzenie się z nimi. Można będzie budować mosty, wieże, katapulty czy obiekty latające.

Kiedy ruszy SOWA i gdzie się znajdzie?

Strefa znajdować się będzie w budynku Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu zlokalizowanym przy ulicy Warszawskiej.

Uruchomienie SOWY zaplanowano na 29. października. Wtedy też odbędzie się dzień otwarty dla nauczycieli. Obowiązują zapisy. Wstęp wolny na wystawę na podstawie Karty nauczyciela dla nauczyciela i jednej osoby towarzyszącej.

Aby skorzystać z atrakcji jakie oferuje SOWA konieczne są zapisy, co dotyczy zarówno osób indywidualnych jak grup zorganizowanych. Zapisy indywidualne rozpoczną się 20. października i można ich dokonać mailowo, pisząc na adres daja.weiss@mckgorzow.pl, lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 782 655 406 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-15).

Sama strefa otwarta będzie we wtorki, środy, czwartki i piątki (godz. 9-13 i 15-18) oraz w niedziele (13-18). Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 10 zł.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
58 %
0.5kmh
62 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE