piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Spacery po Gorzowie przez cały rok! Poznaj ciekawe miejsca

Spacery po Gorzowie przez cały rok! Poznaj ciekawe miejsca

Rusza kolejna edycja tematycznych spacerów po mieście. W każdą sobotę aż do końca grudnia każdy chętny będzie mógł wziąć udział w zwiedzaniu Gorzowa. Po mieście oprowadzać będzie przewodnik Zbigniew Rudziński.

To kolejna edycja akcji „ChodźMy na spacer”. Dwie poprzednie cieszyły się dużym zainteresowaniem i brało w nich udział nawet kilkadziesiąt osób. Dlatego urzędnicy postanowili kontynuować akcję w tym roku.

To oznacza, że w każdą sobotę od godziny 10:00 będzie można wziąć udział w tematycznym spacerze pod okiem przewodnika Zbigniewa Rudzińskiego – doświadczonego turysty, krajoznawcy, podróżnika i alpinisty, a do tego autora przewodników turystycznych. Każdego tygodnia zainteresowani będą się zbierać przy fontannie Pauckscha na Starym Rynku skąd wyruszą w różne części miasta.

W tym roku spacerów będzie dwanaście, jeden w miesiącu. Wszystkie będą odbywały się po Gorzowie lub w jego najbliższych okolicach. Każdy będzie prezentował Gorzów z fragmentami jego historii, ciekawostek przyrodniczych i innych ciekawych informacji o mieście. Trasa kilku spacerów będzie podobna do ubiegłorocznych, ale jak zapowiada Zbigniew Rudziński, z PTTK „Ziemia Gorzowska”, w tym roku program każdej z wycieczek jest kompilacją programów z lat ubiegłych, tak by żadna trasa, poza tą po ścisłym centrum zaplanowaną na 3 czerwca, nie powtórzyła się – informuje Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji gorzowskiego magistratu.

Pierwszy spacer odbędzie się już jutro, tj. w sobotę 07.01. Trasa zwiedzania będzie prowadziła Wieprzyckim pogórzem przez Chruścik i Łupowo.

Udział w spacerach jest bezpłatny, konieczne jest jedynie zabranie pieniędzy na bilet komunikacji miejskiej o ile trasa będzie prowadziła do tych rejonów miasta, do których trzeba się będzie dostać autobusem lub tramwajem. Nie są konieczne wcześniejsze zapisy ani zgłoszenia, a spacery będą się odbywać bez względu na pogodę. W końcu piechurom nie straszny deszcz, wiatr czy śnieg! Jedynym powodem odwołania bądź przełożenia spaceru będzie wyłącznie intensywna burza lub ulewny deszcz.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE