środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKrólowie przejdą ulicami Międzyrzecza

Królowie przejdą ulicami Międzyrzecza

Już dzisiaj (06.01) w związku z obchodami święta Trzech Króli w Międzyrzeczu zorganizowany zostanie specjalny orszak. Dołączyć do niego mogą wszyscy chętni.

Święto Trzech Króli, prawidłowo nazywanie świętem Objawienia Pańskiego, to chrześcijańska uroczystość, która ma na celu wspominanie, a zarazem uczczenie objawienia się Boga człowiekowi. W Polsce ten dzień jest ustawowo dniem wolnym od pracy, a w większości polskich miast odbywają się orszaki, występy i inne wydarzenia.

Nie inaczej będzie w Międzyrzeczu. Już dzisiaj o godzinie 16:00 królewski orszak wyruszy z parafii św. Wojciecha, a następnie przejdzie Rynkiem i ulicą Młyńską, po czym na wysokości skrzyżowania z ul. Gancarską połączy się z orszakiem z parafii św. Jana Chrzciciela. Następnie uczestnicy przejdą ulicami Zachodnią i Krasińskiego do Parafii Pierwszych Świętych Męczenników Polski.

O tej samej godzinie, czyli o 16:00 wyruszy orszak wyruszy także ze wspomnianej wcześniej parafii Jana Chrzciciela. Uczestnicy tego marszu zanim połączą się z orszakiem św. Wojciecha przejdą przez ul. Mieszka I i skierują się na Gancarską, a następnie w stronę Młyńskiej.

Koniec trasy, czyli wejście do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski planowane jest na godzinę 16:50.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
-4.1 ° C
-4.1 °
-4.1 °
66 %
1.2kmh
2 %
śr.
1 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
7 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE