poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Spektakl o Papuszy w gorzowskim teatrze

Spektakl o Papuszy w gorzowskim teatrze

Już we wrześniu odbędzie się premiera spektaklu pod tytułem „Papusza znaczy Lalka” przygotowywanego przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Wczoraj, tj. w środę, odbyła się pierwsza próba czytana.

Papusza, czyli Bronisława Wajs, to poetka pochodzenia romskiego, pierwsza, której poezja ukazała się w druku. Urodziła się 17 sierpnia 1908 roku w Lublinie, zmarła 8 lutego 1987 roku w Inowrocławiu, ale w latach 1953-1981 była związana z Gorzowem Wielkopolskim. Tutaj też znajduje się jej pomnik oraz poświęcone jej muzeum.

Teraz powstaje także spektakl, którego Papusza będzie główną bohaterką. W jej role wcielą się Marzena Wieczorek, Joanna Ginda, Tina Popko, Magdalena Kasperowicz, Marta Karmowska i Magdalena Dwurzyńska. Spektakl wyreżyseruje Jacek Głomb.

„Spektakl mimo, iż oparty na faktach, nie będzie dokumentem, a metaforyczną opowieścią o poetce. Na scenie zobaczymy również aż sześć aktorek grających Papuszę, co ma podkreślić siłę tej ważnej kobiecej postaci” czytamy na Facebookowym profilu gorzowskiego teatru.

Łącznie rozegranych zostanie dwadzieścia spektakli. Pierwszy odbędzie się 10. Września. Szczegóły na stronie teatru.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
26.4 ° C
26.4 °
26.4 °
42 %
2.2kmh
3 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE