poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Sporo zmian na gorzowskich parkingach

Sporo zmian na gorzowskich parkingach

Od 17 stycznia zmieniają się zasady obowiązujące na Strefie Płatnego Parkowania. Najważniejsza zmiana to rozdzielenie parkingów SPP od tych należących do OSiR. Czy wszystko będzie zrozumiałem dla mieszkańców?

Zmiany związane z parkowaniem samochodów w centrum mają już swoją historię. Uchwała została podjęta w czerwcu zeszłego roku, ale Wojewoda ją uchylił, gdyż jak wskazywał uchwała nie realizowała ustawowych celów i naruszają konstytucyjną zasadę proporcjonalności oraz zasady równości. Głównie chodziło tutaj o różnicę w pobieraniu abonamentu.

Miasto jednak się odwołało do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i wygrało. Teraz przepisy wchodzą w życie. Za bilety parkingowe zapłacimy więcej. Ile dokładnie?

  • za pierwsze 15 min. – 1 zł,
  • za pierwsze 30 min. – 2 zł,
  • za pierwszą godzinę – 3,50 zł.
  • za drugą godzinę – 4 zł,
  • za trzecią godzinę – 4,50 zł,
  • za każdą następną godzinę – 3,50 zł.

Najważniejsze zmiany to przede wszystkim fakt, że w obszarze Strefy Płatnego Parkowania znajdują się także inne miejskie płatne parkingi (parkingi Ośrodka Sportu i Rekreacji) niestanowiące SPP. Są to: parking przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy Parku 111, przy ulicach: Nadbrzeżnej (przy Wildomie oraz przy LOK), Hawelańskiej, Wełniany Rynek, Hejmanowskiej, Teatralnej (przy KRUS oraz przy teatrze), Warszawskiej i Składowej. Na tych parkingach obowiązują takie same stawki opłat jednorazowych jak w Strefie Płatnego Parkowania inna jest jednak oferta abonamentowa. (dalsza część tekstu pod zdjęciem)

Strefa Płatnego Parkowania i parkingi OSIR / UM

Tutaj istotna kwestia. Jeżeli kupimy bilet na parkingu OSiR i pozostaje nam jeszcze czas do wykorzystania to możemy samochód przeparkować, ale tylko na inny parking OSiR. To samo w drugą stronę, jeżeli mamy bilet kupiony na SPP to możemy go wykorzystać jedynie na SPP. (dalsza część tekstu pod zdjęciem)

Zwiększają się również opłaty abonamentowe i działa tutaj identyczna zasada jak na bilecie jednorazowym. Abonament SPP możemy wykorzystać jedynie na SPP.

Abonament miesięczny dla mieszkańca SPP wynosi 40 zł (400 zł roczny) za pierwsze auto, a za drugie 120 zł (1000 zł roczny). Abonament dla przedsiębiorcy 120 zł (1000 zł roczny), a abonament ogólnodostępny 300 zł (3000 zł roczny).

Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.9 ° C
2.9 °
2.9 °
92 %
2kmh
81 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE