poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Sprawca napisów na Łaźni zasłonięty… przez drzewo

Sprawca napisów na Łaźni zasłonięty… przez drzewo

Policja przejrzała nagrania z monitoringu w sprawie zniszczenia elewacji zabytkowego budynku dawnej Łaźni znajdującej się w centrum Gorzowa. Jak się okazuje ustalenie tożsamości sprawcy jest niemożliwe, ponieważ zasłaniają go rosnące tam drzewa.

Chodzi o zdarzenie do którego doszło w nocy z 11 na 12 czerwca. To właśnie wtedy po obu stronach od wejścia do Łaźni ktoś zostawił duże napisy „Szlachectwo zobowiązuje” oraz „H. Żbik-Nierubiec i L. Kołakowski”. Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję i do prokuratury, ponieważ budynek dawnej Łaźni wpisany jest do rejestru zabytków i uszkodzenie jego elewacji jest przestępstwem, za które grozi kara więzienia nawet do ośmiu lat.

Jak się jednak okazuje nie będzie łatwo wytypować sprawcy, ponieważ zupełnie nie pomogą w tym zapisy monitoringu. Mimo, że kamery w mieście zostały kompleksowo wymienione kilka miesięcy temu, a cały system monitoringu został rozbudowany to w tym wypadku zupełnie się nie sprawdził. Co prawda sam moment wykonania napisów został nagrany, ale sprawcę… zasłaniają rosnące tam drzewa, a dokładniej gęste liście.

Mimo tego policja nadal pracuje nad wytypowaniem sprawcy. Każdy kto miałby w tej sprawie jakiekolwiek informacje proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami.🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
28.9 ° C
28.9 °
28.9 °
30 %
3.8kmh
2 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE