czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaTematykaSprawy SpołeczneDotacja na działalność klubu Senior+

Dotacja na działalność klubu Senior+

Gmina Żary otrzymała 26 tys. 410 zł dotacji celowej na zapewnienie funkcjonowania klubu Senior + w Mirostowicach Górnych.

Celem Klubu Senior+ jest zapewnienie wsparcia seniorom poprzez umożliwienie im korzystania z oferty opiekuńczej, aktywizującej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz prozdrowotnej. Organizowane są tam m.in. zajęcia kulinarne, ruchowe oraz warsztaty plastyczne czy muzyczne. Klub powstał w budynku dawnej szkoły, znajduje się na parterze i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Klub Senior jest miejscem spotkań, integracji i wsparcia osób starszych z terenu gminy Żary. Uczestnikami zajęć są osoby w wieku 60+, nieaktywne zawodowo, zamieszkujące Gminę Żary, które nie chcą po zakończeniu aktywności zawodowej spędzać czasu w samotności w czterech ścianach. Klub Seniora w Mirostowicach Górnych przeznaczony jest na 20 miejsc.

Utrzymanie działalności Klubu jest finansowane po połowie ze środków otrzymanych od Wojewody Lubuskiego i ze środków własnych gminy Żary. W 2022 roku na jego funkcjonowanie przeznaczono 52 tys. 820 zł.🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl


Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
17 ° C
17.7 °
16.7 °
78 %
0.9kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
32 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE