sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZnowu będzie upalnie w weekend

Znowu będzie upalnie w weekend

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie o nadchodzących upałach w województwie lubuskim.

Szykuje się kolejny gorący weekend. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, dotyczące upałów, które mają wystąpić na terenie całego województwa lubuskiego.

Po raz kolejny sprawdza się, że nasz region jest jednym z gorętszych w Polsce. Czy będzie jeszcze cieplej niż w poprzednią niedzielę – 19 czerwca?

Według ostrzeżenia drugiego stopnia prognozuje się upały w województwie lubuskim, podczas których temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku – 23 czerwca – do poniedziałku – 27 czerwca.

Wysoka temperatura zachęca do poszukiwania ochłody w wodzie. Służby apelują o rozsądek w czasie wypoczynku nad wodą. Przyczyny tragedii to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura oraz niestety kąpiel po spożyciu alkoholu. Dlatego ważne jest, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Przede wszystkim pamiętajmy o najmłodszych – dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką osób dorosłych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.2 °
81 %
3.4kmh
12 %
sob.
3 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
1 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE