niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bilety MZK nie podrożeją. Przynajmniej na razie

Bilety MZK nie podrożeją. Przynajmniej na razie

Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej miała być jednym z punktów na wczorajszej (22.06) sesji Rady Miasta. Jednak jeszcze we wtorek prezydent Gorzowa zdecydował o zdjęciu tematu z porządku obrad.

Według wstępnych planów ceny biletów miały wzrosnąć do czterech złotych za bilet normalny i do dwóch złotych za ulgowy. Podrożeć miały także między innymi karnety i przejazdówki. Wszystko dlatego, że Miejski Zakład Komunikacji zaczyna się zmagać z coraz większymi problemami finansowymi. Wynika to między innymi z obecnej sytuacji gospodarczej: inflacji, rosnących kosztów paliwa czy energii elektrycznej.

Ten pomysł nie spodobał się części radnym, którzy podkreślali, że niedawno zwiększone zostały opłaty za parkowanie co miało zachęcać mieszkańców do korzystania z usług MZK. Podniesienie cen biletów mijałoby się z wcześniej założonym celem.

Jeszcze przed sesją prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zdecydował o wycofaniu punktu z porządku obrad przychylając się tym samym do głosów mieszkańców i radnych. Jednocześnie zapowiedział, że istniejącą dziurę budżetową trzeba będzie załatać co wiąże się między innymi z rezygnacją z jakiejś miejskiej inwestycji. Póki co nie określono jeszcze o jakie zadanie może chodzić.

Dobre wiadomości dla gorzowian są takie, ze ceny biletów za przejazdy komunikacją miejską pozostają na dotychczasowym poziomie, czyli trzy złote za bilet normalny i złoty pięćdziesiąt za ulgowy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
22 ° C
22 °
22 °
50 %
2.6kmh
50 %
niedz.
26 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE