sobota, 3 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Stadion lekkoatletyczny ma być gotowy do czerwca

Stadion lekkoatletyczny ma być gotowy do czerwca

Prace zbliżają się już do końca, ale jak informują urzędnicy: będzie małe opóźnienie jeśli chodzi o oddanie obiektu do użytku. Wszystko dlatego, że konieczne są dodatkowe roboty tak, aby można tam było organizować ważne zawody sportowe.

Początkowo zapowiadano, ze stadion będzie gotowy w marcu tego roku. Teraz wiadomo już, że termin ten przesunie się na czerwiec. Wynika to też z tego, że w przyszłym roku w Gorzowie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce, a to wymaga dodatkowych robót na stadionie przy Krasińskiego.

Dodatkowe prace wynikają głownie z konsultacji ze środowiskiem sportowym, które zgłasza swoje dodatkowe oczekiwania – przyznał Wiesław Ciepiela, rzecznik z gorzowskiego magistratu.

Wybudowana zostanie między innymi specjalna hala namiotowa, dzięki której sportowcy będą mogli trenować w komfortowych warunkach nawet zimą. Pojawią się też miejsca, na których będą mogły parkować wozy transmisyjne tak, aby zawody mogły być pokazywane w telewizji bądź Internecie. To z kolei wymaga dodatkowego zasilania i oświetlenia.

Nasz stadion wcześniej pomyślany był głównie jako miejsce do treningów dla naszych lekkoatletów, którzy odnoszą znaczące sukcesy, ale skoro pojawiła się szansa na uczynienie z niego miejsca do organizacji ważnych zawodów, trzeba z niej skorzystać. To dobra okazja na promocję miasta – dodaje Wiesław Ciepiela.

Prac jest dużo więcej stąd potrzeba wydłużenia terminu zakończenia robót. Pieniądze na dodatkowe inwestycje miasto uzyskało z funduszy rządowych i unijnych. A już w sierpniu zaplanowano pierwsze zawody na stadionie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.3 ° C
-0.3 °
-1.2 °
80 %
0.9kmh
97 %
sob.
-1 °
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE