sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kto zajmie się przebudową Dworcowej i budową węzła przesiadkowego?

Kto zajmie się przebudową Dworcowej i budową węzła przesiadkowego?

Urzędnicy ogłosili przetarg i szukają firmy, która wykona remont ulicy Dworcowej wraz z torowiskiem i budową węzła przesiadkowego przy dworcu PKP. Chętne firmy na zgłoszenie swoich ofert mają czas do 8. marca.

To już kolejny przetarg na to zadanie. Poprzedniego nie udało się rozstrzygnąć, bo oferty przedstawione przez firmy znacznie przewyższały możliwości finansowe miasta. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę? To okaże się już za miesiąc.

A same prace dotyczą przebudowy ulicy Dworcowej wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do placu przed dworcem PKP. Firma miałaby się też zająć dostawą i montażem tablic informacji pasażerskiej i kamer monitoringu. Roboty obejmą również budowę zapowiadanego już dawno centrum przesiadkowego i dworca autobusowego. Wyremontowane zostaną także ulice Składowa i Jancarza. Więcej informacji dotyczących robót znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej na oficjalnej stronie miasta

Wszystkie roboty miałyby się zakończyć w terminie 14 miesięcy od podpisania umowy. Teraz wszystko więc zależy od tego czy uda się znaleźć wykonawcę. Na samo zadanie miasto zamierza przeznaczyć około 28 mln złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
91 %
0.5kmh
100 %
sob.
4 °
niedz.
8 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE