poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Stadion przy Olimpijskiej wkrótce zostanie zmodernizowany

Stadion przy Olimpijskiej wkrótce zostanie zmodernizowany

Zanim jednak rozpoczną się prace potrzebne jest przygotowanie koncepcji przebudowy. Przetarg na wykonawcę tego zadania ma zostać ogłoszony najpóźniej w maju.

Jak przyznają urzędnicy: rozpoczęły się wizje lokalne, oględziny, analizy dokumentów i konsultacje ze specjalistami. Wszystkie uzyskane w ten sposób informacje mają posłużyć wypracowaniu jak najlepszej koncepcji modernizacji stadionu. Sama inwestycja ma zostać przeprowadzona etapami w ciągu kilku kolejnych lat. Wszystko dlatego, że szacunkowe koszty prac są wysokie, a rozłożenie inwestycji w czasie ułatwi ich pokrycie.

Docelowo stadion przy ulicy Olimpijskiej ma posiadać widownię na nawet 10 tysięcy miejsc z wyodrębnionymi miejscami dla VIP-ów. Będą szatnie z natryskami, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe. Nie zabraknie także pomieszczeń przeznaczonych na salkę konferencyjną, lokale gastronomiczne czy sklepy. W rejonie stadionu wygospodarowane mają też zostać miejsca parkingowe.

– Nowy stadion piłkarski powinien spełniać wymogi licencyjne dla rozgrywek minimum II ligi piłki nożnej, z możliwością podwyższenia ich do pierwszej ligi – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Jeszcze w kwietniu, a najpóźniej w maju ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę koncepcji modernizacji stadionu. Przypomnijmy: jest to inwestycja planowana już od dawna, która według pierwszych informacji miała się zakończyć w… 2018 roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
12.2 ° C
12.2 °
12.2 °
53 %
3.3kmh
98 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE