piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Katedralne drzwi po renowacji wróciły na miejsce

Katedralne drzwi po renowacji wróciły na miejsce

Drzwi wejściowe do gorzowskiej świątyni zostały zamontowane w piątek (tj. 08.04). Są oczyszczone, pomalowane, zaimpregnowane i wyglądają jak prawdziwe dzieło sztuki.

Drzwi zostały oddane do renowacji kilka miesięcy temu. Zajęła się tym firma z Dębna i trzeba przyznać, że wykonano kawał dobrej roboty. Dębowe, 105-letnie drzwi były już w bardzo złym stanie, renowacja była konieczna, aby mogły dalej służyć wiernym.

Drewno zostało głęboko oczyszczone, zaimpregnowane i pomalowane, a wszystkie metalowe elementy ściągnięto i poddano konserwacji. Teraz mieszkańcy mogą już podziwiać całkiem nowe-stare wejście do katedry, które robi duże wrażenie.  

Przypomnijmy: wciąż trwa remont świątyni, w której 1. Lipca 2017 roku wybuchł pożar. Od tamtej pory w katedrze trwają prace remontowe i naprawcze. Do tej pory udało się już między innymi wymienić posadzkę, która tym razem jest podgrzewana, okna i witraże poddano renowacji, podobnie jak prezbiterium. Wymieniono także część cegieł na zewnątrz świątyni. Wciąż nie ma jeszcze wskazówek zegara, który odnowiony znajduje się już na wieży.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE