piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBędzie nowa bieżnia i tor do skoków w dal

Będzie nowa bieżnia i tor do skoków w dal

Gmina Międzyrzecz otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego na budowę bieżni rekreacyjnej i toru do skoków w dal, które mają powstać przy Szkole Podstawowej nr 3.

Prace przy budowie nowych obiektów mają się rozpocząć w czerwcu i potrwać do jesieni. Bieżnia będzie miała nową, sztuczną nawierzchnię tak, aby uczniowie mieli lepsze warunki do ćwiczeń.

Koszt inwestycji oszacowano na 240 tysięcy złotych, przy czym dofinansowanie wynosi 100 tysięcy złotych. Dotacja pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

– Otrzymaliśmy ją w ramach programu Lubuska Baza Sportowa – informuje Katarzyna Szadkowska, kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta w Międzyrzeczu.

Z bieżni mają korzystać przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, ale obiekt będzie dostępny także między innymi dla dzieci ze znajdującego się niedaleko przedszkola.

Jak mówi Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza: To kolejna inwestycja, której celem jest rozbudowa infrastruktury sportowej w naszym mieście i poprawa jakości życia mieszkańców.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu gmina otrzymała też dotację na budowę trzech dróg w Międzyrzeczu, tj. ul. Konopnickiej, Norwida i Malczewskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
5 ° C
5 °
5 °
94 %
2kmh
100 %
pt.
6 °
sob.
8 °
niedz.
9 °
pon.
8 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE