czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraRowery miejskie w maju będą do dyspozycji mieszkańców

Rowery miejskie w maju będą do dyspozycji mieszkańców

W przyszłym tygodniu podpisana ma zostać umowa z firmą Nextbike, która dostarczy rowery Zielonej Górze. Będzie można z nich korzystać już od przyszłego miesiąca.

Zielona Góra wzbogaci się o 380 rowerów klasycznych i 20 rowerów cargo. Jednoślady nie będą nowe, ale jak zapewnia dostawca: zostaną wyremontowane i odświeżone. W miesięcy działać będzie 40 stacji rowerowych, które zlokalizowane mają być w tych samych miejscach co w poprzednich latach.

To dobra wiadomość dla mieszkańców, zwłaszcza, ze pogoda ma być coraz ładniejsza, a to sprzyja rowerowym wycieczkom. W tym roku wycieczki te można też połączyć ze zdobywaniem punktów dla swojego miasta. Zielona Góra przystępuje bowiem do walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. O co chodzi? O to, aby jeżdżąc na rowerze zapisywać przejechane kilometry w specjalnej, darmowej aplikacji. Wygra to miasto, dla którego mieszkańcy wykręcą najwięcej kilometrów. Rywalizacja główna rozpocznie się 1. czerwca i potrwa cały miesiąc, ale już teraz rozpoczął się oficjalny trening.

– Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast stosujemy przelicznik: przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast – tłumaczy koordynator akcji Tomasz Dobrowolski.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta”. Następnie w menu należy wybrać zakładkę „Rywalizację”, później „Ogólne” i Trening Rowerowej Stolicy polski 2022. Aby dołączyć do rywalizacji należy z listy wybrać odpowiednie miasto.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
11.7 ° C
12.3 °
11.7 °
40 %
2.9kmh
100 %
czw.
13 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
11 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE